Doğru Giyim Tercihleri

10 Ocak 2013 Perşembe

Hepimizin, kusurları vardır, geniş kalçalar, dar omuzlar, kısa boy. Giyinmeyi bildiğimiz zaman kamufle etmenin yolunu buluruz.
Eğer kısa boylu iseniz, bedeninizin üst kısmını uzun görünmesini isterseniz, düşük belli pantolonlar sizin içindir. Bacaklarınızı uzun göstermek isterseniz, yüksek belli pantolon tercih ediniz.
Ceket giyecekseniz ne fazla uzun olmalı nede belde biten ceket olmamalı. Bele oturan veya kalça üzerinde olan modelleri tercih ediniz.
Uzun elbiseleri tercih edebilirsiniz, tek renk ve düz kesim olmalı. Kadınsı ve seksi modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.
.Şişmansanız, dökümlü kumaşlar tercih etmelisiniz. Pantolonun üzerine uzun tunik giyebilirsiniz. Asla kemer kullanmayınız, koyu renkleri tercih ediniz.

Üst grupta, çeketinizin abartılı vatkaları varsa, cıkarıp küçük vatka ile kullanınız. Dökümlü kumaşları tercih ediniz.
Elbisede, vücudunuza yapışmayan, tiril tiril olan kumaşları kullanın. Etek boyu diz altında olmalı. Renkler konusunda tek renk ve koyu rengi elbisede de tercih etmelisiniz.
Geniş kalçalı iseniz, asla tayt giymeyiniz. Dökümlü kumaş pantolonları giyebilirsiniz, düz kesimli olmalı bu şekilde kalçalarınızı gizleyebilirsiniz.
Eğer üzeriniz ince, kalçalarınız genişse bu farkı yok etmelisiniz. Bu durumda dikkatleri giydiğiniz üst grup giysilere çekmelisiniz. Büyük aksesuar takabilirsiniz, büyük desenli gömlek giyebilirsiniz. Kısacası dikkatleri üst kısmınıza kaydırmalısınız.
Elbise ve eteklerde, dökümlü kumaşları tercih ediniz, renk olarak gri, bej yâda siyahı kullanmalısınız. Giydiğiniz elbiselerde büzgülü ve verev modelleri asla kullanmamalısınız. Giyeceğiniz elbisenin, göğüslerinizi ön plana çıkaran elbiseler olmasına dikkat edelim. Böylelikle kalçalarınızı kamufle etmiş olursunuz.

0 yorum:

Yorum Gönder